DAP Yapı / Ziya Yılmaz: 10 Kattan Daha Yüksek Bina Yapımı Yasaklanmalı!


Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz korana virüs salgını sonrasında konut tercihlerinin yeniden şekillendiğini belirterek yüksek binalar yerine artık vatandaşın daha bahçeli, balkonlu evlere yöneldiğini söyledi. Yılmaz yüksek katlı binaların modasının artık geçtiğini belirterek 10 kattan daha yüksek binaların yasaklanması gerektiğini dile getirdi. Konuta sağlık kriterleri talebinin detayları haberimizde...

post
 Güncel    06.06.2020 14:10:12    Bu İçerik 149 kez görüntülendi.


Türkiye korana virüs salgını sonrasında yeni normale geçiş sürecine adapte olmaya çalışırken süreçten konut sektörü de etkilendi. 

Covid 19 Korana Virüs salgını sonrasında vatandaşın konut tercihi büyük bir değişim gösterirken konu hakkında en çarpıcı analiz ise Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz tarafından yapıldı. 

KONUTA DEPREM SONRASI SAĞLIK KRİTERİ DE GETİRİLMELİ! 

Yaşanan süreci değerlendiren Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz “Pandemiye uygun sağlıklı yapılar için yönetmelikler değişmeli. İstanbul’da artık kentsel dönüşümün olduğu alanlarda bile 10 kattan yüksek yapılara izin verilmemeli” diyerek çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı. 

Hatırlanacağı üzere 1999 yılında yaşanan büyük deprem sonrası hükümet büyük bir karara imza atmış ve inşaat sektöründe uyulması zorunlu olan deprem yönetmeliği hayata geçirilmişti. 

Yılmaz buna benzer bir yönetmeliğin korana virüs salgını sonrasında konutlar için çıkarılması gerektiğini belirterek yaşanan sürecin insanlara bahçesiz, terassız ve balkonsuz evlerde oturulamayacağını gösterdiğini belirterek 20-30 katlı binaların acilen yasaklanması gerektiğini dile getirdi.