Bu Haftanın En Çok Kazandıran Yatırım Aracı Hangisi Oldu? Altın, Dolar, Euro BIST 100 Borsa Haftalık Getiri Performansları


Yatırım araçlarının haftalık getiri performansları açıklandı. Açıklana rakamlara göre 1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibari ile başlayan ve 5 Haziran 2020 Cuma günü itibari ile sona eren haftada en çok kazanç sağlayan yatırım aracı borsa oldu. Dolar ve altına yatırım yapanlar ise haftalık bazda kayıp yaşadı, para kaybetti. Detaylar haberimizde..

post
 Ekonomi    06.06.2020 14:21:26    Bu İçerik 67 kez görüntülendi.


Korana virüs krizi nedeni ile dalgalı seyreden piyasalarda yatırım araçları da inişli çıkışlı bir performans sergiliyor. 

BU HAFTA EN ÇOK BORSA İSTANBUL'A YATIRIM YAPANLAR PARA KAZANDI! 

Açıklanan rakamlara göre bu hafta en çok getiri sağlayan yatırım aracı borsa oldu.  Borsa İstanbul'a yatırım yapan kişiler haftalık bazda ortalama yüzde 4.27 oranında getiri sağladı. Geride bıraktığımız Pazartesi günü elinde bulunan bin lirası ile borsa yatırımı yapan kişilerin kazançları 42,70 TL olarak gerçekleşti. 

Bu haftanın kazandıran bir diğer yatırım aracı ise Euro oldu. Euro yatırımı yapan kişiler haftalık bazda yüzde 0.54  oranında değer kazandı.  Haftanın kaybettiren yatırım araçları ise altın ve dolar oldu. Altın fiyatları geride bıraktığımız hafta içerisinde yüzde 3,63 oranında değer kaybı yaşayarak yatırımcısını üzdü. 

Dolar kuru ise yaşadığı sert düşüşün ardından başardığı toparlanma ile haftayı sınırlı değer kaybı ile kapattı. Dolar kurunun haftalık kaybı yüzde 0.91 olarak gerçekleşti. 

Borsa bu haftanın en çok kazandıran yatırım aracı olurken BIST 100 endeksi geride bıraktığımız hafta içerisinde en düşük 106 bin 357 ve en yüksek 110 bin 601 puanını gördükten sonra haftayı yüzde 4,27 oranındaki getirisi ile 110 bin 21 puanla kapatarak yükselişini sürdürdü.