Kredi Sicili Bozuk Olanlar Avantajlı Konut Kredisiyle Ev Alabilir Mi?


Devlet bankalarının başlattığı konut kredisi kampanyası çok hızlı bir şekilde başladı. Kısa sürede binlerce vatandaşın başvuruda bulunduğu bu konut kredisi kampanyaları ile ev almak isteyen vatandaşların ise bankaların talep ettiği şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartlar arasında kredi sicilinin etkisi yer alıyor mu? Haberimizde.

post
 Güncel    06.06.2020 15:40:37    Bu İçerik 154 kez görüntülendi.


Ev sahibi olmak isteyenler için başlatılan yeni konut kredisi kampanyası büyük yankı uyandırmış, ev sahibi olmak isteyen kişiler kampanyadan yararlanmak için alıma yönelmişti. 

DEVLET BANKALARINDAN KREDİ ÇEKMEK İSTEYEN KİŞİLERE KRİTİK UYARI! O EVLERE KREDİ VERİLMEYECEK

Yapılan açıklama ile beraber ev sahibi olmak isteyen kişiler harekete geçerken bazı kişilerin kredi başvuruları ise reddedildi. 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı “Konut kredisi kullanacak olan gerçek kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar var. Öncelikle 01.01.2019 tarihi ve sonrasında satış görmüş taşınmazlar kampanya dahilinde değerlendirilmiyor.

Bu aşamada kredi kullanacak olan alıcıların tapudaki en son tarihe dikkat etmeleri gerekiyor. Hatta bu husus ekspertiz raporlarında da ayrıca kontrol ediliyor. Ayrıca refinansman ve borç transferleri de kampanya kapsamına dahil değil. Söz konusu finansmandan gerçek kişiler yalnızca bir kez faydalanabiliyorlar” diyerek 1 Ocak 2019 tarihi ve sonrasında tapuda satış işlemi gören konutların kapsam dışı olduğunu duyurdu. 


 

KONUT KREDİSİ ÇEKMEK İSTEYENLERE 1 SENE ERTELEMELİ KREDİ VEREN BANKASI SAYISI 5 OLDU!

Hatırlanacağı üzere Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan kredi paketinde ilk olarak Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakfbank kredi vereceklerini duyurmuş, sonrasında ise kamu katılım bankaları da kampanyaya dahil olduklarını açıklamıştı. 

Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası 1 sene ertelemeli konut finansmanı destek kampanyasına dahil olduklarını duyurmuştu.  Düzenlenen kampanyalardan yararlanmak isteyen kişilerin satın alacakları konutun tapu kayıtları incelenecek. 1 Ocak 2019 tarihi ve sonrasında satış işlemi gören tapulara kredi onayı verilmeyecek.