Dev Konut Kredi Kampanyası Sayesinde 4 Günde 2 Bin 250 Konut Satışı Yapıldı!


Dev konut kredi kampanyasının açıklanmasının ardından pek çok vatandaş bankalara koştu. Kamu bankalarının verdiği düşük faizli konut kredisi sayesinde sadece 4 günde 2 bin 250 adet konut satışının yapıldığı belirlendi.

post
 Güncel    08.06.2020 15:31:04    Bu İçerik 173 kez görüntülendi.


Ev almak günümüz şartlarında pek çok vatandaş tarafından bir hala olarak ifade edilirken, salgın sonrasında hükümet piyasaları yeniden harekete geçirmek için bir adım attı. Kamu bankaları aracılığı ile yapılan çalışmalar sonrasında yeni bir kredi destek kampanyasının açıklanması tüm gündemi birden değiştirdi.

Açıklanan kredi paketi şimdiye kadar görülmüş olan en büyük kredi paketi olarak ifade edilmişti. Bunun ardından içeriğinde araçtan, konuta, çeyizden mobilyaya ve tatile kadar pek çok durumu kapsadığı ifade edilmişti. Kredi kampanyası ile birlikte pek çok konut almak isteyen vatandaşın harekete geçtiği belirlendi.

Konut Satışlarında Bir Hareketlilik Yaşandı

Kredi kampanyasının açıklanması vatandaşları oldukça heyecanlandırırken, konut kredisi başvurularının açılması ile birlikte binlerce kişi kamu bankalarına hücum etti. Bunun ardından konut satışını teşvik etmek ve piyasaları hareketlendirmek için başlatılan konut kredi kampanyasına yönelik ilginin başarılı sonuçlar verdiği belirlendi.

Sadece 4 günlük süreç içerisinde yapılan değerlendirmelerin ardından 2 bin 250 adet konut satışının gerçekleştiği öğrenildi. Henüz bekleme ve değerlendirme aşamasında olan binlerce kişinin olduğu da düşünüldüğü zaman yeni kedi paketinin konut sektörünü beklenenden daha fazla hareketlendireceği düşünülüyor.