Altın Fiyatlarında Yaşanan Yükseliş Yatırım Tercihlerini Değiştirdi! Vatandaş Gümüşe Yönelmeye Başladı!


Koronavirüs salgını nedeniyle altın fiyatlarında meydana gelen yükseliş ve ardından yaşanan düşüş yatırımcıların kafasını karıştırdı. Bu süreçte vatandaş mücevherat sektöründe yeni trendleri belirleyerek gümüşe yönelmeye başladı.

post
 Ekonomi    08.06.2020 15:46:09    Bu İçerik 75 kez görüntülendi.


Altın fiyatlarında geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşlerin ardından bu haftaya yükselişle başlaması dikkat çekti. Ancak salgın dönemine kıyasla normalleşme ile birlikte altın fiyatlarının daha düşük olduğu ifade edilmişti. Altın fiyatlarında meydana gelen dalgalanma son dönemlerde vatandaşları da etkiledi. Tercihlerinin değişmesi ile birlikte yatırımcılar rotayı başka değerli madenlere çevirmeye başladılar. Özellikle son dönemlerde gümüş gündeme gelmeye başladı.

Gümüş Ön Plana Çıkmaya Başladı

Sektör temsilcileri tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından gümüşün altının tahtını sallayacak gibi göründüğü ifade edildi. Gümüş en son 2 yıl önce yapılan değerlendirmelerde 1.87 lira bandında gerçekleşiyordu. Şimdilerde yapılan değerlendirmeler sonrasında gümüşün 3.85 lira bandında ilerlediği ifade edildi. Geçtiğimiz günlerde artan fiyatlar sonrasında gümüş 4 lira bandını geçti. Mücevher sektöründe gümüşün kullanımının artması ve ardından ortaya çıkan talebin yükselmesinin ardından pek çok yatırımcının ve alıcının tercihi olan gümüşün altının tahtını biraz olsun sallayabileceği ifade edildi. Vatandaşlar gümüş yatırımlarına yönelirken bu süreç içerisinde geleceğe yatırım yapmayı amaçlıyorlar. Son dönemlerde yaşanılan ilginin ardından gümüşün mücevher sektöründe yeni trendler arasında yer alabileceği ifade edildi.