Normalleşme Sürecinde Gıda Fiyatlarında İndirim Yapılacak, Ulaşım İçin Herhangi Bir Zam Beklenmiyor!


Salgın sonrasında normalleşme döneminin başlaması ile ekonominin çarkları yeniden yerine oturmaya başladı. Bu süreç içerisinde yapılan açıklamalar sonrasında gıda fiyatlarında indirim yapılacağı ve ulaşıma herhangi bir zammın beklenmediği ifade edildi.

post
 Güncel    08.06.2020 15:57:08    Bu İçerik 70 kez görüntülendi.


Salgın sonrasında normalleşme döneminin başlaması ile birlikte ekonomide de toparlanma adımları atılmaya başlandı. Bu adımlar ile birlikte zamlar yeniden gündeme gelmeye başladı. Normalleşme süreci içerisinde uçak biletlerine ve tren biletlerine zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştu. Yeni torba yasanın çıkarılması ile birlikte fiyat artışının engellenmesi ve bu süreç içerisinde vatandaşların mağduriyet yaşanması da engellenmiş olacak.

Yeni Zamlar Gelmeyecek!

Bu yıl yapılacak yeni çalışmalar eşliğinde fiyat artışlarına geçit verilmeyecek. Bunun için gıda fiyatlarında indirimin yapılması için yeni düzenlemelerin yapılabileceği ifade edildi. Bununla birlikte tarımsal üretimlere verilecek destekler ile birlikte bu sürecin desteklenmesi bekleniyor.

Ulaşıma da herhangi bir zammın beklenmediği de ifade edildi. Tarım ve Ormancılık Bakanı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında salgın mücadelesinin Türkiye halkı tarafından iyi bir şekilde yönetildiği ifade edildi. Tüketicinin yanında olan devletin tüketim malları konusunda da denetimlerine devam ettikleri ve bununla birlikte durumu kullanmak isteyen kişilerin de cezalandırıldığı belirtildi.