Gram Altın Yeni Haftaya Yükselişle Başladı! Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?


Yeni haftaya altın fiyatlarında bir yükselişle başladı. Gram ve çeyrek altın ne kadar oldu?

post
 Ekonomi    08.06.2020 15:59:27    Bu İçerik 69 kez görüntülendi.


Altın fiyatları yatırımcılar tarafından büyük bir heyecanla takip ediliyor. Geçtiğimiz hafta işlem gününün kapatılmasının ardından değer kaybıyla dikkat çekmişti. Bunun ardından yeni haftada altının piyasalara değer kazanarak başladığı belirlendi. Şimdilerde altının piyasalarda 369,9 liradan işlem gördüğü belirlendi.

Cuma günü gram altın ons fiyatında meydana gelen düşüşe paralel olarak yüzde 1.6 oranında bir azalma ile birlikte 366.9 liradan günü kapattığı açıklanmıştı.

Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Altın yeni haftaya değer kazanarak başladı. Bu süreçte bir önceki kapanışa göre yüzde 0.8 oranında değer kazandığı belirlendi. Gram altının haftanın ilk gününde 369,9 liraya çıkmasının ardından çeyrek altın da yükseldi. Çeyrek altın fiyatları 605 liradan işlem görmeye devam ediyor.

Cumhuriyet altını ise 2.473 liradan işlem görüyor. Ekonomistler tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından salgının etkilerinin hafiflemesi ve ekonomide gözle görülür bir toparlanmanın yaşanmasının ardından küresel risk iştahı yükselmeye başladı. Bunun üzerine altın fiyatlarında da bir değer kazancının yaşandığı ifade edildi.