Araç Sahiplerine Kötü Haber! Benzin ve Motorine Büyük Çifte Zam Geliyor!


Bir süredir zamlarla gündeme gelen akaryakıt fiyatlarına yeni zamların da geleceği ifade edildi. Yeni düzenleme ile birlikte benzin ve motorin fiyatlarına çifte zam geleceği açıklandı.

post
 Ekonomi    08.06.2020 16:03:06    Bu İçerik 85 kez görüntülendi.


Salgın döneminde küresel petrol fiyatlarında meydana gelen ani değişimlerin ardından benzin ve motorin fiyatlarında da sürekli bir dalgalanma meydana gelmişti. Türkiye’de hesaplanan akaryakıt fiyatı değişimlerinin bir süredir vatandaşların kafasını karıştırdığı belirlenmişti. Bunun ardından bir süredir zamlarla gündeme gelen akaryakıt pompa fiyatlarına yeni zamların da geleceği belirlendi.

Dev Zam Geliyor

Brent petrol fiyatlarında bir süredir meydana gelen toparlanmanın ardından bu durumun akaryakıt fiyatlarına yansıması bekleniyor. Benzinin litre fiyatına 37 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 32 kuruş zam geleceği belirlendi.

Zamlı fiyatların ise bu gece yarısından itibaren geçerli olacağı açıklandı. Türkiye’de akaryakıt fiyatlar, küresel petrol fiyatlarında meydana gelen değişimlerin yanı sıra Akdeniz piyasasında işlenmiş ürünün ortalama fiyatı ile dolar kurunda meydana gelen değişimler eşliğinde hesaplanıyor.