Emlak Vergisi Nereden Ödenir, İnternetten Vergi Ödemesi Nasıl Yapılır?


Emlak vergisi ertelendi mi sorusuna henüz olumlu yanıt gelmezken emlak vergisi 1. taksit son ödeme tarihi yaklaşıyor. Vatandaş emlak vergisi gecikme cezası ödememek için ödemelerini mecburi olarak yaparken emlak vergisi nasıl ödenir ve emlak vergisi internetten nasıl ödenir sorusuna yanıt arıyor. İşte emlak vergisi ödeme yöntemleri...

post
 Güncel    14.05.2020 03:41:44    Bu İçerik 130 kez görüntülendi.


Muhalefet partileri tarafından verilen emlak vergisi erteleme kanun teklifi ve soru önergesine rağmen emlak vergisi ödemeleri devam ediyor.  Ertelenmeyen emlak vergisi ödemeleri için korana virüs salgını nedeni ile evinden çıkmak istemeyen kişiler ise alternatif ödeme yöntemleri arıyor. 

EMLAK VERGİSİ NEREDEN ÖDENİR?

Çevre ve Temizlik Vergisi ile Emlak Vergisi ödemeleri farklı kanallar üzerinden yapılabiliyor.  Öncelikle vergiye konu olan taşınmazın bağlı olduğu belediye binasında yer alan emlak servisine verginizi ödeyebilirsiniz.  Korana virüs salgını nedeni ile ayrıca isterseniz internet üzerinden de emlak vergisi ödemesi yapabilirsiniz. 


 

İNTERNETTEN EMLAK VERGİSİ NASIL ÖDENİR?

Korana virüs salgını nedeni ile emlak vergisi ödemelerini isteyen kişiler internet üzerinden çok daha kolay bir şekilde yapabilir. 

Emlak vergisini internetten ödemek için kullanabileceğiniz iki yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki ve en kolayı e-belediye hizmeti veren belediyelerin internet siteleri üzerinden online emlak vergisi ödeme işlemi olarak öne çıkıyor. 

Bunun için taşınmazın bulunduğu belediyenin internet sitesini ziyaret etmeniz ve panelde böyle bir alan olup olmadığını kontrol etmeniz yeterli olacaktır. İkinci yöntem ise bankaların mobil şube uygulamaları üzerinden internet bankacılığı kullanarak anlaşmalı bankalar üzerinden emlak vergisi ödemesi yapmak. 

BANKALARIN EMLAK VERGİSİ KREDİ KARTI TAKSİT KAMPANYALARI BAŞLADI

Kredi kartı taksit kampanyaları da başladı. Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı, Yapı Kredi World Card ve İş Bankası Maksimum kredi kartı olanlara emlak vergisi için 3 taksitle ödeme imkanı sunuluyor. Detayları aşağıda yer alan haberimizden edinebilirsiniz