Ev Sahibi Olmak İsteyenler Dar Gelirli Aileler İçin TOKİ Türkiye Geneli Açık Satış Listesi İle 8 Bin TL Peşinat, 345 Lira Taksitle Konut Satışı Yapılacak!


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Haziran ayı Türkiye geneli açık satış listesi yayımlandı. Yayımlanan liste ile çekilişsiz kurasız olmak üzere sadece alt gelir grubu asgari ücretli çalışanlar ve emekliler için 8 bin lira peşinatla konut satışı yapılacak. Yeni konut seferberliği ile ev sahibi olmak isteyen dar gelirli aileler için aylık taksit tutarı ise sadece 345 lira olarak gerçekleşecek. TOKİ alt gelir grubu konut satış ilanları ile yapılacak olan ucuz ev ilanları haberimizde...

post
 Emlak    13.06.2020 13:42:23    Bu İçerik 173 kez görüntülendi.


Ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak yeni kampanyalar tüm hızı ile devam ediyor. 

DEVLET TOKİ ELİ İLE EVİ OLMAYAN DAR GELİRLİ VATANDAŞLARI KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ YAPACAK!

Konu hakkında açıklama yapan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimatlar sonrasında yeni konut seferberliği için çalışmaların sürdüğünü dile getirdi. 

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına “Evi olmayan alt gelir grubu vatandaşım kalmayana kadar bu projeleri yapacağız” talimatı ile sosyal konut projelerine devam edilmesi talimatını vermişti. 

Verilen talimatlar sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edilen Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ sosyal konut projelerine ağırlık vermiş ve çalışmaları hızlandırmıştı. 

DAHA ÖNCE KONUT SAHİBİ OLMAYAN DAR GELİRLİ AİLELERE ÖNCELİK VERİLECEK, ALT GELİR GRUBU KİŞİLER EV SAHİBİ OLACAK! 

Projeler kapsamında öncelik daha önce konut sahibi olmamış ve ev satın almakta zorlanan kişilere verilecek. 

Satışa sunulan evler için başvurular Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ GOV TR internet sitesi üzerinden ilan edilen tarihler içerisinde Ziraat Bankası ve Halkbank şubeleri üzerinden kabul edilecek. 

TOKİ açık satış ilanları ile satılan konutlarda ise kurasız olarak açık satış yöntemi ile ev satışı yapılacak. 

Kurasız olarak satışa sunulan TOKİ Balıkesir 2. etap projesi kapsamında satışa sunulan evler için 8 bin 482 lira peşinat ile ev sahibi olunmasına imkan sunulurkenen düşük aylık taksit tutarı ise 345 lira olarak belirlendi. 

TOKİ'DEN EV NASIL ALINIR?

TOKİ evleri için satış ilanları 2 ana kategoride veriliyor. Bunlardan ilki alt gelir grubu için verilen ucuz konut satışları için verilen kuralı satış ilanları oluyor. Bu ilanlarda evler belirlenen tarihlerde başvuruya açılıyor, ardından da belirlenen kura tarihlerinde çekilişler yapılarak hak sahipleri belirleniyor. 

İkinci satış tipinde ise açık satış yöntemiyle evler satışa sunuluyor. Bu kategoride TOKİ internet sitesi üzerinden duyurulan tarihlerde ise konutlar başvuru önceliğine göre kurasız olarak satılıyor ve ilk başvuru yapan evi satın almaya hak kazanıyor.