PTT İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yap 2020: Kredi Notu Düşük Olanlara Aktif Bank Nkolay Kredi İmkanı


Kredi faiz oranları düştü, vatandaşın krediye olan talebi arttı. Bankaların kredi faiz oranlarında indirim yarışı kredi çekmek istiyorum diyen kişilere daha düşük faiz oranları ile borçlanma imkanı sunarken PTT ihtiyaç kredisi kampanyası ile bankalardan düşük kredi notu nedeni ile onay almakta zorlanan kişilere Aktif Bank N Kolay paketi ile büyük kolaylık sunuldu. PTT ihtiyaç kredisi hesaplama 2020 ve başvuru evrakları ile PTT ihtiyaç kredisi faizi oranları güncel listesi haberimizde..

post
 Güncel    20.06.2020 22:46:18    Bu İçerik 295 kez görüntülendi.


Korana virüs salgını nedeni ile ekonomide toparlanmayı hızlandırmak amacı ile parasal genişleme politikası izlenmeye devam ediyor.  Bu kapsamda bankaların kredi faiz oranları büyük bir hızla düşmeye devam ederken devlet bankaları arasnıda yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan tarihi kredi kampanyası özel bankaların da faiz indirmelerini teşvik etmişti.  

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR PAKETTEN YARARLANAMADILAR

Ne yazık ki bankaların düşen kredi faiz oranları yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeni ile borçlarını ödemekte zorlanan, gecikmeye düşen ve bu nedenle kredi sicili bozulan kişiler tarafından kullanılamadı.  Bankalar kredi onayı sürecinde kredi notu sorgulaması yaparken düşük kredi notu olan kişiler ne yazık ki kredi reddi kararı ile paketin kapsamı dışında kalmış oldu. Bankaların faiz oranları düştükçe kredi onayı için aradıkları kriterler ağırlaşırken bazı bankalar da düşük kredi notuna daha yüksek faiz oranı ile kredi onayı verebiliyorlar.  

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU 2020 DETAYLARI VE BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

PTT ihtiyaç kredi başvuru işlemleri için sadece kimlik belgesinin ibraz edilmesi yeterli oluyor.  18 yaş ve üzerinde olan kişiler için kabul edilen kredi başvurularında kişinin kredi istihbaratı değerlendirmesinde bir olumsuzluk olmaması yeterli oluyor. Yani daha önce kredi ya da kart borcu nedeni ile banka hakkında yasal takip başlatılmayan ya da avukatlık olmayan kişilere kredi onayı verilebiliyor.  Aktif Bank N Kolay PTT kredi faiz oranı olarak yüzde 1.89 olarak uygulanmakta olup 60 ay vadeli 10 bin lira ihtiyaç kredisi kullanan kişilerin aylık taksit tutarları 306 lira olarak gerçekleşiyor.
 

ptt, ihtiyaç kredisi