En Az 948 TL İkramiye Ödemesi Taşeron İşçilerin Hesaplarına Bayramdan Önce Ödenecek


Kamu kurumlarında 4/D'li olarak çalışan taşeron işçilerin tediye ikramiyesi ikinci taksit ödemeleri bayramdan önce ödenecek. Taşeron işçilerin maaşlarına göre ödenecek tediye ikramiyesi ödemeleri en az 948 TL olarak yapılacak. İşte taşeron işçiler için ikramiye ödeme tarihleri ve ödenecek tutarlara ilişkin rakamlar.

post
 Ekonomi    14.05.2020 15:49:41    Bu İçerik 130 kez görüntülendi.


Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin merakla beklediği tediye ikramiyeleri ödemelerine ilişkin detaylar netlik kazandı.  Ocak ayında 2020 yılı tediye ikramiyelerinin ilk taksitlerini alan taşeron işçilerin ikinci taksit ödemelerine dair beklentiler gerçekleşti. Taşeron işçilerin 2020 yılı tediye ikramiyesi ödemeleri bayramdan önce hesaplarda olacak. 

TAŞERON İŞÇİLERİN TEDİYE İKRAMİYESİ 2. TAKSİT ÖDEMELERİ

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin tediye ikramiyesi 2. taksit ödemeleri 22 Mayıs tarihinde hesaplarda olacak.  Tediye ikramiyeleri maaş tutarına göre ödenediğinden maaşı yüksek olan işçiler daha yüksek tutarda ikramiye alacaklar. Maaşı düşük olan taşeron işçiler ise maaşlarına göre daha düşük tutarda ödeme alacaklar. Tediye ikramiyesi ödemeleri işçilerin günlük yevmiyeleri üzerinden 52 günlük ödenir.  En az tediye ikramiyesi ödemesi ise maaş olarak en düşük tutar olan asgari ücretle çalışan işçilere ödenir. Asgari ücretle çalışanlara yapılan ödemeler ise 948 TL olarak yapılıcak.